مفاهیم مدیریت انرژی
مفاهیم مدیریت انرژی
4 فوریه 2015
مدیریت انرژی در ساختمان
برنامه مدیریت انرژی در ساختمان
15 فوریه 2015

اهمیت استفاده از نرم افزار مدیریت انرژی

نرم افزار مدیریت انرژی

نرم افزار مدیریت انرژی

اهمیت استفاده از نرم افزار مدیریت انرژی : مدیریت هزینه بر این نگرش استوار است که هزینه ها به خودی خود ایجاد نمی شوند بلکه تمام هزینه های تولید و یا انجام خدمات ، محصول و نتیجه تصمیم گیری های مدیریت است که عمدتاً معطوف به چگونگی استفاده از منابع محدود سازمان و شرکت ها است . نگرش مدیریت هزینه ، نقش مهمی در جهت دادن تصمیمات مدیران به سوی ایجاد ارزش برای همه ذی نفع ها (سهام داران، مشتریان، کارکنان و جامعه) به عهده دارد و می کوشد بین منافع ذی نفع های مختلف تلفیق مناسب و خلاقانه ایجاد کند . فلسفه و نگرش « مدیریت هزینه » متشکل از مجموعه ای از ابزار و تکنیک هاست که می تواند به تجزیه و تحلیل جامع تصمیمات مدیریت بپردازد و در هر مورد تصمیمات مدیریت را پشتیبانی کند . مجموعه ابزار و تکنیک های « مدیریت هزینه » که به پیشبرد اهداف و برنامه ها یاری می رساند « سیستم مدیریت هزینه »  نامیده می شود.

مدیریت انرژی را می توان استفاده صحیح و موثر برای دستیابی به بیشترین کارایی با کمترین هزینه دانست و این امر نیازمند تنظیم وبهینه نمودن استراتژی مصرف انرژی ،استفاده از سیستمها و دستورالعمل ها در جهت کاهش میزان مصرف انرژی و کاهش یا ثابت نگه داشتن هزینه هااست. موارد زیر اهداف اصلی مدیریت انرژی می باشند:

  • بررسی در جهت دستیابی و تهیه بهینه ترین و به صرفه ترین انرژی برای مصرف در واحد ها و فرآیند های مختلف سازمان

  •  کاهش هزینه های انرژی و کاهش اتلافات انرژی بدون اثر گزاری بر میزان و کیفیت خدمات

  •  کنترل اثرات زیست محیطی مصرف و تولید انرژی

امروزه مدیریت انرژی به تخصص های گوناگونی احتیاج دارد که این تخصص ها شامل برق، مکانیک، تبدیل انرژی، اقتصاد، محیط زیست و غیره می باشد که حتی در صورت تامین ا ین نیرو ها صرفه اقتصادی برای سازمان ندارد و بهتر است این مهم بدست شرکت های تخصصی مدیریت انرژی  (Energy Saving Companies:ESCOs)  انجام و پایش شود.

قطعا اقدامات فنی اصولی در کاهش هزینه های انرژی موثر خواهد بود ولی در بسیاری موارد فرصت های قانونی و تحلیل های اقتصادی با کمترین هزینه می تواند با عث کاهش هزینه ها شود؛مدیریت انرژی در یک سازمان ، یک سیستم یا بخش مجزا نیست بلکه یک فرایند است. فرایندی که در مسیر خود همه اعضای سازمان ، همه بخش ها و همه سیستم ها را درگیر میکند. طی کردن این فرایند اگر چه مستلزم مدیریت مصرف است اما چیزی فراتر از مدیریت مصرف (به معنای فراهم آوردن مقدمات انجام اقدامات فنی مرتبط) است. علاوه بر انجام اقدامات فنی ، تجزیه و تحلیل مالی و حقوقی و پیگیری انجام آموزش های لازم می تواند تاثیرات بسزایی در تسهیل فرایند مدیریت انرژی داشته باشد.

 در جهت اصلاح روند سنتی موجود و با نگاهی دانش محور و با استفاده از آخرین دست آوردهای نوین، شرکت بهساز انرژی آترین با طراحی نرم افزار “سامانه هوشمند مدیریت انرژی”  مصمم به ارایه پیشنهادی کاربردی برای مدیریت صحیح هزینه انرژی می باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *