شاخص های انرژی پایدار
23 ژوئن 2015
کنترل قبوض و صرفه جویی انرژی
کنترل قبوض و صرفه جویی انرژی
9 اکتبر 2015

دانلود کتاب «شناخت دره ی سیلیکون»

دره ی سیلیکون

دره ی سیلیکون

دکتر یحیی تابش همراه با محمد مروتی و محمد اکبر پور با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اسلامی ایران اثر حاضر را پدید آورده اند. کتاب که به صورت الکترونیکی و رایگان منتشر شده است ، پس از واکاوی دره ی سیلیکون و بررسی ریشه های تاریخی و عوامل موفقیت آن، با کارآفرینان ایرانی ، که در دره سیلیکون بوده اند مصاحبه می کند.

کامران الهیان، فرزاد ناظم (زاد)، رسول اسکویی، مصطفی رونقی، فرزاد نعیمی، امیر زرکش، نرگس بنی اسدی و نیما اصغر بیگی از ایرانی های مطرح در دره ی سیلیکون هستند که در این کتاب با آنها مصاحبه شده است.

کتاب با بررسی تاریخچه ی شرکتهای بزرگ همچون اپل ، گوگل و فیس بوک، عوامل موفقیت و اینکه چرا در هیچ کجای دنیا و حتی آمریکا در ی سیلیکون دیگری بوجود نیامده، ادامه پیدا می کند. کارآفرینی در دو دانشگاه استنفورد و برکلی را مقایسه می کند و در مورد پارکهای علمی و فن آفرینی موفق دنیا مطالبی را ارائه می دهد. خواندن این کتاب را به همه دوستان عرصه کارآفرینی و کسب و کار پیشنهاد میکنم. لینک دانلود کتاب را در پایان مطلب گذاشته ام.

قسمتی از پیش گفتار کتاب :

«در استنفورد که باشی این که یاهو و گوگل و سیسکو و قبل از آنها اچ پی از آن سر برآورده اند، توجهت را جلب می کند. در راهروی ورودی دانشکده برق یک نمونه از نوسان سنج صوتی که هیولت و پاکارد به عنوان پروژه کارشناسی ارشدشان طراحی کرده بودند و به تاسیس شرکت اچ پی انجامید، و در دانشکده کامپیوتر اولین کامیوتری که گوگل روی آن به عنوان پروژه دانشجویی شروع شد، آدم را به فکر می اندازد. در و دیوار پر از آگهی است برای جذب همکار برای تاسیس شرکت نوپا!!و من که به عنوان پژوهشگر مهمان به استنفورد آمده ام به دنبال راز و رمز دره ی سیلیکون بودم ولی قبل از آن ، راز استنفورد را در دو چیز دیدم : اول نظام آموزشی پویا و دوم این که هر پروژه ای اعم از پروژه های پژوهشی یا دانشجویی به دنبال نتیجه هستند.»

 لینک دانلود کتاب sillicon-valley

محمد جعفری
محمد جعفری
کارشناس انرژی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *