نرم افزار مدیریت انرژی چیست؟
نرم افزار مدیریت انرژی چیست؟
6 ژانویه 2015

رونمایی سامانه هوشمند مدیریت انرژی

رونمایی از سامانه هوشمند مدیریت انرژی

رونمایی از سامانه هوشمند مدیریت انرژی

 رونمایی سامانه هوشمند مدیریت انرژی

برای نخستین بار در نمایشگاه شهر ایده آل با حضور شهرداران کشور در جزیره کیش ، نخستین سامانه هوشمند مدیریت انرژی در دی ماه سال جاری رونمایی می شود.

محققان یک شرکت دانش‌بنیان مستقر در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان موفق به تدوین دانش فنی تولید نرم افزار و سامانه هوشمند مدیریت انرژی شدند.

 این نرم افزار بالغ بر ۱۵۰ نوع گزارش و هشدار تولید می کند

محمد جعفری خوزانی مدیرعامل این شرکت دانش بنیان، تولید کننده نرم افزار “سهما ” :در گفت و گو با خبرنگار ما درباره ویژگی های این نرم افزار اظهار کرد : این نرم افزار بالغ بر صد نوع گزارش تولید می کند و بالغ بر پنجاه هشدار مدیریتی را در خصوص انرژی به کاربر می دهد.مدیر عامل این شرکت دانش بنیان با بیان اینکه این نرم افزار نمونه داخلی ندارد ، افزود: این نرم افزار ابتدا به عنوان ایده محوری در شهرک علمی و تحقیقاتی پذیرفته شد و در مرحله بعدی در شورای عالی انفورماتیک ایران نیز به ثبت رسیده است.جعفری خوزانی با بیان اینکه بیش از سی سال است که در کشورهای پیشرفته دنیا همچون آمریکا و ژاپن از نرم افزارهای مدیریت انرژی استفاده می شود گفت : در حالی در کشورهای توسعه یافته نرم افزارهای مدیریت انرژی به عنوان ابزارهای استراتژیک در سازمان ها محسوب می شوند که هیچ نمونه ای از آن در ایران وجود نداشت به طوری که با آغاز فعالیت خود در زمینه مدیریت انرژی با مشکل بزرگی به نام نبود آمار مصرف انرژی در سازمان ها مواجه شدیم که ما را به سمت تولید این سامانه برد.

 مدیرعامل این شرکت دانش بنیان افزود : پس از دو سال تحلیل و پژوهش ، با حمایت شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان موفق به ساخت نرم افزار و سامانه هوشمند مدیریت انرژی شدیم که با توجه به نیاز گسترده مدیریت شهری به بهره گرفتن از این سامانه برای نخستین بار در نمایشگاه شهر ایده آل در جزیره کیش و با حضور شهرداران کشور از آن رونمایی می شود.

اصل خبر را اینجا ببینید

محمد جعفری
محمد جعفری
کارشناس انرژی

2 نظر

  1. خسرو گفت:

    درود و خسته نباشید
    دقیقا این نرم افزار چیکار میکنه؟آیا برای استفاده تو خونه ها هم کاربرد داره؟

  2. محمد جعفری گفت:

    درود بر شما
    سهما یک نرم افزار مدیریت هزینه انرژی تحت وب است که مناسب سازمانها و اداراتی است که تعداد انشعابات انرژی زیادی دارند. نسخه حاضر مناسب خانه ها نیست ولی بزودی نسخه خانگی ان هم منتشر میشود. این نرم افزار اطلاعات مصرف و هزینه انرژی را دریافت و گزارشات و پیشنهادات فنی و مدیریتی به کاربر می دهد. همچنین با مستنداتی که تهیه میکند استقرار استانداردهای انرژی را در سازمانها تسهیل می کند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *