سامانه هوشمند مدیریت انرژی

سامانه هوشمند مدیریت انرژی چیست؟

نرم افزار مدیریت انرژی تحت وب سهما

home_energy_forbusiness4

کنترل هوشمند ورود اطلاعات

home_energy_forbusiness5

امنیت بالا

home_energy_forbusiness3

قابل استفاده در موبایل

home_energy_forbusiness2

تعریف کاربران

home_energy_forbusiness4

تحت وب

 

سامانه هوشمند مدیریت انرژی سهما

نرم افزار مدیریت انرژی

سامانه هوشمند مدیریت انرژی که به اختصار سهما نامیده می شود یک نرم افزار مدیریت انرژی تحت وب است که به سازمانها در مدیریت هزینه ها و بهینه سازی انرژی کمک می کند.

سامانه هوشمند مدیریت انرژی سهما ابزاری است که به کاربران در بهینه سازی مصرف ، کاهش هزینه و اجرای استانداردهای انرژی کمک می کند.این نرم افزار مدیریت انرژی با داشتن اطلاعات اولیه ساختمان و دریافت کلیه اطلاعات مصارف و هزینه های انرژی در بازه های زمانی مختلف، به تحلیل داده ها پرداخته و با مقایسه این اطلاعات با استانداردهای موجود، و مقایسه با دوره های مشابه گذشته گزارشهای مفیدی در جهت مشاوره و کمک به مدیران یا کارشناسان انرژی این مجموعه ها ارایه می دهد. نرم افزار مدیریت انرژی سهما با ثبت اطلاعات مربوط به مصرف و هزینه انرژی خواهد توانست انواع گزارشات شامل انواع جداول و نمودار های مورد نیاز را تهیه کند. استفاده کننده از نرم افزار مدیریت انرژی، آلارم و تذکرات لازم به منظور عدم پرداخت هزینه های غیرضروری و مصارف مازاد و همچنین پیشنهادات لازم جهت تصمیم گیری در اعمال سیاستهای مرتبط با مدیریت انرژی را دریافت خواهد کرد. د رحال حاضر نسخه سازمانی این نرم افزار مدیریت انرژی در شرکت دانش بنیان بهساز انرژی آترین آماده شده و در دسترس سازمانها قرار دارد. در اجرای آزمایشی نرم افزار بصورت پایلوت این نرم افزار از بیست تا پنجاه درصد هزینه های انرژی را کاهش داده است. این نرم افزار به سخت افزار خاصی نیاز ندارد و بصورت آنلاین و نصب بر روی سرور محلی قابل استفاده می باشد.

 

کارکردهای سهما (نرم افزارمدیریت انرژی)


بانک اطلاعاتی

سامانه این توانایی را خواهد داشت که به عنوان بانک اطلاعاتی کامل و جامع، وظیفه نگهداری اطلاعات و صورت وضعیتهای مصرف و هزینه به صورت دوره ای، فصلی و مقطعی را ساماندهی کند .

گزارشات

گزارشات با توجه به اطلاعات وارد شده مربوط به مولفه های انرژی استخراج می شوند خروجی این گزارشات به صورت جدول، انواع نمودارها، گزارش متنی و ... می باشد.


هشدارها

این سامانه بصورت هوشمند هشدار و تذکرات لازم را در موقعیت مقتضی به مشتری ارایه خواهد کرد . این هشدارها از روشهای مختلفی همچون پیامک - ایمیل و هشدارهای داخل سامانه ارائه می شود.

پیشنهادات

این سامانه پس از دریافت اطلاعات و تجزیه و تحلیل های مربوطه این قابلیت را خواهد داشت که پیشنهاداتی در جهت بهینه سازی مصرف و کاهش هزینه های انرژی ارائه کند.

 

نرم افزار مدیریت انرژی چیست؟

نرم افزار مدیریت انرژی یک برنامه کامپیوتری است که با دریافت اطلاعات لازم بصورت اتوماتیک و یا دستی آنها را تحلیل کرده و نتایج تحلیل را بصورت گزارش، آلارم و هشدار، دستور قطع و وصل و یا تنظیم دستگاهی بصورت سخت افزاری صادر می کند. امروزه یکی از ابزار های قدرتمند مدیران سازمانهای بزرگ و صنایع نرم افزار های مدیریت انرژی می باشد که علاوه بر کاهش هزینه های اضافی می تواند در کم کردن آلودگی هوا و کاهش انتشار دی اکسید کربن هم مفید باشد