لامپ ال ای دی
ال ای دی LED – قسمت اول
29 ژانویه 2015
صرفه جویی در مصرف آب
صرفه جویی در مصرف آب
3 فوریه 2015

صرفه جویی انرژی در خانه

صرفه جویی انرژی در خانه

صرفه جویی انرژی در خانه

صرفه جویی انرژی در خانه ، آپارتمان و منزل مسکونی

تعریف صرفه جویی انرژی مثبت

صرفه جویی انرژی در خانه : منظور از صرفه جویی مثبت همان جمله قدیمی “صرفه جویی کم مصرف کردن نیست خوب مصرف کردن است” است.به عنوان مثال اگر در یک اتاق از ۵ لامپ رشته ای برای تامین نور کافی استفاده میکنیم و سه تای آنها را خاموش کنیم صرفه جویی نکرده ایم چون در این صورت نور اتاق از میزان مورد نیاز کم شده است.صرفه جویی انرژی مثبت زمانی اتفاق می افتد که لامپها را با لامپ کم مصرف و بهره وری انرژی بالاتر تعویض کنیم.

صرفه جویی در برق

بیشترین قسمت مصرف کننده برق در خانه ها در  بخش روشنایی است حتما از لامپهای کم مصرف استاندارد و توان مناسب استفاده کنید و در انتخاب لامپ کم مصرف دقت کنید لامپهای چینی موجود در بازار کیفیت پایین ، طول عمر کم و مصرف بالایی دارند حتما از لامپ استاندارد ایرانی استفاده کنید توجه کنید لامپهایی که پس از خاموش شدن چشمک می زنند از بالاست نامرغوب استفاده می کنند که باعث افزایش مصرف می شوند. از روشن گذاشتن لامپها در اتاقهایی که از آن استفاده نمیکنید بپرهیزید.

تلویزیون یکی از بزرگترین مصرف کننده های انرژی الکتریکی در  خانه هاست که معمولا  تمام روز روشن هستند یک تلویزیون ۴۰ اینچ ال ای دی بیش از ۱۵۰ وات برق در ساعت مصرف میکند.

اگر از کنتور های برق چند تعرفه ای استفاده می کنید استفاده از لوازم پر مصرف را در ساعات کم باری و یا میان باری  انجام دهید.

در مورد صرفه جویی در مصرف گاز و آب می توانید به سایت سازمان بهره وری انرژی ایران سابا مراجعه کنید.

نرم افزار رایگان مدیریت انرژی در منازل مسکونی

بزودی نرم افزار رایگان مدیریت انرژی در خانه ها و منازل مسکونی از طریق همین سایت در دسترس هموطنان عزیز قرار می گیرد. در این نرم افزار شما می توانید مصرف انرژی در منزلتان را با استانداردهای مصرف انرژی مقایسه کنید.

محمد جعفری
محمد جعفری
کارشناس انرژی

1 نظر

  1. محمد جعفری گفت:

    نرم افزار مدیریت انرژی در خانه بزودی بصورت رایگان در همین وب سایت منتشر می شود

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *