آموزش طراحی روشنایی
مدیریت انرژی در روشنایی -قسمت اول
25 ژانویه 2015
سامانه هوشمند مدیریت انرژی
سهما چگونه کار می کند
26 ژانویه 2015

قابلیت های سهما

قابلیت های سهما

قابلیت های سهما

کارکرد های سهما چیست؟

سامانه هوشمند مدیریت انرژی که به اختصار سهما نامیده می شود یک نرم افزار مدیریت هزینه انرژی است که تا کنون پنج کارکرد اصلی برای آن طراحی شده و به مرور این کارکردها توسعه خواهد یافت

۱-بانک اطلاعاتی

سامانه این توانایی را خواهد داشت که به عنوان بانک اطلاعاتی کامل و جامع، وظیفه نگهداری اطلاعات و صورت وضعیتهای مصرف و هزینه به صورت دوره ای، فصلی و مقطعی را ساماندهی کند .

۲-گزارشات

 گزارشات با توجه به اطلاعات وارد شده مربوط به مولفه های انرژی استخراج می شوند خروجی این گزارشات به صورت جدول، انواع نمودارها، گزارش متنی و … می باشد.

۳- هشدارها

این سامانه بصورت هوشمند هشدار و تذکرات لازم را در موقعیت مقتضی به مشتری ارایه خواهد کرد . این هشدارها از روشهای مختلفی همچون پیامک – ایمیل و هشدارهای داخل سامانه ارائه می شود.

۴- پیشنهادات

 این سامانه پس از دریافت اطلاعات و تجزیه و تحلیل های مربوطه این قابلیت را خواهد داشت که پیشنهاداتی در جهت بهینه سازی مصرف و کاهش هزینه های انرژی ارائه کند.

۵- استانداردها

به منظور اعمال روشهای صحیح مدیریت انرژی،سازمانهای مختلف در سطوح ملی و بین المللی،اقداماتی را در زمینه تهیه استانداردها و سیستمهای مدیریت انرژی انجام داده اند. به عنوان مثال می توان به استاندارهایی همچون برچسب انرژی، مبحث نوزده ساختمان،استاندارد اروپاییEN16000و یا استانداردISO 50001اشاره کرد. سهما استقرار، اجرا و نظارت بر این استانداردها را تسهیل خواهد کرد. علاوه بر این کارشناسان شرکت بهساز انرژی آترین تلاش خواهند کرد نسبت به تعریف و تدوین استانداردهای خاصی در قالب سهما اقدام کنند. این استانداردها می تواند با توجه به کاربری های مختلف طبقه بندی شوند. این کاربری ها می تواند شامل صنایع مختلف (همچون کارخانجات آجر، سنگبری، کارخانجات سیمان، و … )،ساختمان ها(اداری، تجاری، مسکونی) و … باشد.

نسخه جدید این نرم افزاردی ماه سال جاری در نمایشگاه شهر ایده آل کیش رونمایی شد. این نرم افزار دارای گواهی تایید فنی به شماره ۲۰۵۵۹۲ از شورای عالی انفورماتیک کشور و گواهینامه ثبت نرم افزار به شماره ۱۰/۱۶۷۰ از مرکز توسعه فنآوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال است و در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان بعنوان ایده محوری شرکت دانش بنیان بهساز انرژی آترین به ثبت رسیده است.

محمد جعفری
محمد جعفری
کارشناس انرژی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *